Danes je nedelja Svete Družine. Naj nas današnji praznik izzove k uresničevanju te podobe v naših družinah, bratstvih, skupnostih in občestvih. Pri maši bo blagoslov otrok.
V sveto jubilejno leto 2025 smo vstopili na nedeljo Svete Družine, 29. decembra 2024 in na ta isti praznik se sveto leto tudi sklene, torej na nedeljo Svete Družine, 28. decembra 2025. Danes se boste lahko udeležili sklepa svetega leta v Konkatedrali v Novi Gorici ob 18.00 uri. Bogoslužje bo vodil škof Jurij Bizjak.
V sredo goduje sv. Silvester. Ta dan se bomo poslovili od starega leta 2025. Pri maši ob 17. uri bomo zapeli zahvalno pesem v zahvalo dobremu Bogu za prejete milosti. Kdor bo želel molitveno pričakati novo Gospodovo leto 2026, se lahko pridruži molitvi v kapeli prikazanja po sveti maši ob 17. uri. Molitev se bo zaključila ob polnoči.
V četrtek je Novo leto, praznik Marija, Sveta Božja Mati in 2. sveti večer. Svete maše bodo po nedeljskem urniku ob 8, 10, 11.30 in ob 16. uri.
V petek, ki je prvi v novem letu 2026, bo po popoldanski maši celonočna molitev v Kapeli prikazanja.
V soboto, 3. januarja, bo po sveti maši, predvidoma ob 17.30 uri, v baziliki Božični koncert, ki ga bo izvajal (moški pevski zbor) MoPZ Pobratimija z gosti Gruppo Corale Ars Musica. Vstop je prost. Vabljeni.
Prihodnja nedelja je prva v mesecu; po popoldanski maši bomo molili za duhovno in moralno prenovo slovenskega naroda v Kapeli prikazanja.
Izšla je božična številka revije Svetogorska Kraljica, ki jo lahko vzamete pri izhodu iz bazilike. Ponesite jo tudi tistim, ki ne morejo na Sv. Goro, bolnim in starejšim.
Vabimo vas, da si ogledate tudi razstavo jaslic v Frančiškovi dvorani, ki bo odprta do 4. januarja in potem še vikend 10. in 11. januarja.
Zahvaljujemo se vam za vaše darove in božična voščila.
Naj vas v božično-novoletnih dneh spremlja blagoslov Novorojenega Deteta in priprošnja Svetogorske Kraljice.